Mixokret to urządzenie będące wysokowydajnym podajnikiem betonu, dzięki czemu czas i koszt wykonania posadzki (wylewki) jest krótki a cena wykonania posadzki (wylewki) czy tynku jest bardzo atrakcyjna.
Nasza firma podjęła się wykonania wylewek mixokretem (posadzek) podczas okresu zimowego w budynku o stanie zamkniętym (posiadającym okna i drzwi) i utrzymującym wewnątrz dodatnią temperaturę.
Czy w zimie można robić wylewki
Ważnym warunkiem poprawnego i
dobrego wykonania posadzki urządzeniem mixokret w zimie jest wykonanie jej w budynku posiadającym okna i drzwi. Kolejnym ważnym elementem przy wykonywaniu zimą posadzki betonowej jest pilnowanie, aby temperatura w pomieszczeniu nie spadła poniżej +10 stopni C.
Wilgoć zawsze ma tendencje do ucieczki z ciepłego do zimnego. Wylewki oraz tynki lepiej oddają wilgoć zimą niż latem. W lecie standardowa wilgotność to 60-80% , zimą przy ok -2 stopniach C na dworze wilgotność spada do 18%. Dlatego wilgoć z domu chętnie ucieka na zewnątrz. Bardzo łatwo to sprawdzić, wystarczy otworzyć okna i zobaczyć jak parują szyby. Podsumowywując można w zimie robić tynki i wylewki ale warunek to docieplony dom i ogrzewany. Nie może w trakcie wysychania wylewki, posadzki czy tynku pomieszczenie przemarznąć.
Beton używany w ziemie powinien zawierać specjalne chemiczne domieszki
Beton B-20, najpopularniejszy przy wylewaniu ław fundamentowych i stropów, może być bezpiecznie stosowany w zimie. Pod warunkiem użycia specjalnych domieszek zimowych. Przykładowa receptura stosowana przez czołowych wytwórców betonu to: Beton B-20, cement I 32,5 R, wielkość kruszywa 16 mm, konsystencja K5, domieszka Winter 578, Woermann. Wykonywanie prac w temperaturze do – 5 st. C przy użyciu tej mieszkanki jest całkowicie bezpieczna. Przy niższych temperaturach warto poradzić się wytwórcy betonu i kierownika budowy.