Wylewka podłogowa (spotykana również pod nazwa jastrych) to wykonany podkład podłogowy, na którym będzie układana właściwa podłoga w postaci płytek, paneli, wykładziny itp. Wylewka podłogowa tworzy trwały podkład pod panele, deski podłogowe, parkiet, terakotę, mozaikę jak i pod wykładzinę. Najważniejsze cechy dobrej wylewki podłogowej to wytrzymałość i trwałość.
Wykonując wylewkę podłogową z wykorzystaniem urządzenia mixokret mamy pewność wykonania mieszanki o właściwej konsystencji oraz doprowadzenia mieszanki wężem w docelowe miejsce na budowie. W celu ograniczenia możliwość zarysowania i pękania wykonywanej wylewki w mixokrecie dodaje się zbrojenie rozproszone w postaci pociętych na krótkie kawałki włókien polipropylenowych.
Rodzaje wylewek podłogowych
Wylewki podłogowe cementowe
Wylewki podłogowe cementowe mają konsystencję półsuchą lub gęsto-plastyczną. Mogą być stosowane wewnątrz i na zewnątrz budynku. Znajdują zastosowanie w pomieszczeniach mokrych, wilgotnych lub suchych oraz narażonych na różne obciążenia. Można wykonywać wylewki podłogowe ze spadkiem.
Wylewki podłogowe anhydrytowe
Wylewki podłogowe anhydrytowe mają płynną konsystencję i właściwości samopoziomujące. Znajduje zastosowanie wewnątrz pomieszczeń, szczególnie w pomieszczeniach suchych. Dużą zaletą wylewki podłogowej anhydrytowej jest możliwość układania na dużych powierzchniach bez nacięć dylatacyjnych. Główną wadą jest brak możliwości wykonania spadków.
Posadzki wylewamy w domach, mieszkaniach i innych obiektach na terenie województwa mazowieckiego, a w szczególności w następujących miastach oraz ich okolicach:
- Ciechanów
- Chotomów
- Glinojeck
- Jabłonna
- Kazuń
- Legionowo
- Leoncin
- Łomianki
- Maków Mazowiecki
- Marki
- Modlin
- Nasielsk
- Nowe Miasto
- Nowy Dwór Mazowiecki
- Olszewnica
- Płock
- Płońsk
- Pomiechówek
- Pułtusk
- Przasnysz
- Radzymin
- Raciąż
- Sierpc
- Studzianki Nowe
- Świercze
- Warszawa
- Wieliszew
- Włocławek
- Wyszków
- Zakroczym
- Ząbki
- Zegrze
- i wiele innych miejscowości na terenie województwa mazowieckiego