Ocieplanie poddasza jest bardzo ważnym elementem budowy domu z uwagi, że straty ciepła przez dach sięgają nawet 25% wszystkich strat ciepła. Dlatego dobrze ocieplone poddasze wełną mineralną szybko zwróci się w uzyskanych oszczędnościach za ogrzewanie.
Przy ocieplaniu poddasza ważną rolę odgrywa wybór materiału do izolacji poddasza. Przy wyborze materiału do ocieplenia poddasza musimy pamiętać, że będzie wciskany on w przestrzenie między więźbą dachową.
Ważne jest też upewnienie się, czy materiał do ocieplania poddasza będzie potrafił wszystkie przestrzenie dokładnie wypełnić, czy płyty będą dobrze i ściśle do siebie przylegały oraz czy uda się łatwo dotrzeć do narożników i załamań. Z naszego doświadczenie wynika, że wełna mineralna jest bardzo dobrym materiałem do ocieplenia poddasza.
Ocieplenie poddasza (dachu) wełną mineralną można wykonać o każdej porze roku. Dokładność montażu jakie jak szczelność na stykach płyt uzyskuje się przez dociskanie ich do siebie, wykorzystując sprężystość skalnej wełny mineralnej. W ten sposób eliminuje się mostki termiczne na stykach płyt. Szczególną uwagę należy zwrócić na narożniki i załamania dachu oraz połączenia ścian ze skosami połaciowymi dachu. Ocieplenie poddasza powinno się w sposób ciągły łączyć z ociepleniem ścian (styk przy murłacie) i stropu nad poddaszem.
Prawidłowe ocieplenie poddasza wełną mineralną, poza skuteczną izolacją termiczną, zapewnia także wiele innych korzyści. Włóknista struktura skalnej wełny mineralnej używanej do ocieplania poddasza ma znakomite właściwości tłumiące dźwięk. Energia akustyczna zostaje pochłonięta w warstwie wełny skalnej i ulega rozproszeniu. Ocieplenie poddasza wełną mineralną skutecznie wycisza wszystkie hałasy pochodzące z zewnątrz, na przykład odgłosy bębniącego deszczu, szczególnie dokuczliwe, gdy na dachu leży pokrycie z blachy.