Wilgotny beton o konsystencji półsypkiej otrzymuje się z mieszanki cementu, piasku i wody. Podczas remontu domu bardzo ważna jest odpowiednio wykonana wylewka betonowa, tak aby ułożyć na niej panele, gres czy jakikolwiek inny materiał. Do zmiksowania mieszanki stosowanej do wykonania wylewki półsuchej oraz dostarczenia jej wężami na miejsce budowy używa się urządzenia zwanego mixokretem. Wylewki z mixokreta zacierane są najpierw ręcznie, a następnie mechanicznie przy pomocy elektrycznych zacieraczek mechanicznych.
Wylewka półsucha cementowo-piaskowa jest mieszanką cementu z piaskiem. Po rozrobieniu wodą konsystencja wylewki półsuchej jest plastyczna. Przygotowana wylewka półsucha jest odporna na wilgoć, jednak należy pamiętać, iż podczas schnięcia kurczy się, dlatego jego powierzchnię należy podzielić dylatacjami. Wylewka przez pierwsze 10 dni wymaga zwilżania wodą.
Krok 1 – przygotowanie podłoża
Krok 2 – zbrojenie
Krok 3 – dylatacja
Krok 4 – przygotowanie betonowej masy na wylewkę
Krok 5 – układanie wylewki
Krok 6 – zacieranie wylewki
Krok 7 – zabezpieczenie wylewki
Świadczymy usługi w zakresie wykonywania wylewek i posadzek maszynowych w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych, mieszkaniach, dużych firmach jak również w budynkach przemysłowo-biurowych, halach, magazynach i fabrykach na terenie województwa mazowieckiego jak i w następujących miejscowościach: